1. nedeľa Advent (B 2023)

Rímskokatolícka cirkev Farnosť sv. Martina
   013 06 Terchová Tel.: 041/5695 190, 0915 275 573 , www.terchova.fara.sk e-mail.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Oznamy na 1. adventnú nedeľu

+ Ján Fondrk a rodina Dikošová

+ Anton Dibala, manželia Vincent a Ľudmila Hazdoví, Ľudmila a Štefan Berešíkoví a rodičia z oboch strán

Sv. Barbory, panny a mučenice (spomienka)

Za zdravie a Božiu pomoc a bezpečný let pre Evu

+ Eva Šuštiaková  - výročná

Sv. Mikuláša, biskupa (spomienka)

+ Anton a Margita

Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi (spomienka)

na úmysel

Za zdravie a DDSv pre Viktora a jeho rodinu

Nepoškvrnené Počatie Panny Márie, slávnosť a prikázaný sviatok

Za Petra Hajasa k jeho nedožitým 40. narodeninám

Za + rodičov z rod. Repáňovej, Marunovej a Sekerkovej

+ Ľudmila Dikošová

+ Jozefína a Štefan Paštrnák, Jozefína a Jozef Staňo, Milan Staňo, Anna Romančíková

DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

+ Vincent a Paulína Staňová, Ján Mažgut, rod. Tlacháčových a Valovčiakových

+ Štefan a Jozefína Struhárňanskí, Štefan a Paulína Poleťových

Za farníkov – detská sv. omša

·        Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 801 – 900. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend.
Na kvety ste prispeli     60  Eur.

·        Na kostol darovali:

Z pohrebu Margity Kačániovej 100 Eur, pri príležitosti 60 narodenín Eleny 50 Eur, z krstu Stely Rechtoríkovej 50 eur, z krstu Matea Greňa 50 eur, z krstu Barbory Múčkovej 50 eur

Za všetky vaše milodary vám Pán Boh zaplať!

·          Dnes (1. adventná nedeľa) sa koná zbierka na charitu. Za Vaše milodary Vám vopred vyslovujme Pán Boh zaplať!

·                                  Návštevy chorých v Terchovej budú v pondelok ako zvyčajne.

·        Nácvik na jasličkovú pobožnosť bude v stredu  v kostole o 18:00

·        Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac január a február bude vo štvrtok 7. decembra o 15:00 na fare.

·          Sv omša bude aj v štvtok ráno – rorátna

·        V piatok je prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

·        Chceme veľmi pekne poďakovať za adventný koncert, ktorý tu bol v štvrtok večer v kostole. Veľká vďaka účinkujúcim deťom, ktorých bolo okolo 80 a tiež učiteľom, učiteľkám a pani riaditeľke.

·        Včera deti s rodičmi robili v pastoračnom centre adventné vence. Miništrantom veľká vďaka, že uvarili výborný punč.

·        Deti aj dospelí, pozývame Vás na rorátne sv. omše, ktoré budú bývať počas advetnu v pondelok – piatok ráno. Deti prineste si lampášiky. Začínať budeme z pitvorca za tmy pri sviečkach a za spevu Rorate caeli – roste nebesia z výsosti ( úvodné slová biblickej pasáže Iz 45,8 ).

Tohoročná téma rorát je staviteľ sv. František. K tomu budú bývať každé ráno aj príhovory. Deti dostanú plagátik, kde si budú lepiť nálepky každý deň, keď budú na rorátnej sv. omši. Odmenou za roráty bude výlet do Poľska (po zime) pre tých, ktorí nevynechajú viac ako 3-krát. Teda 3 absencie sú „povolené“.

Po sv. omši bude pripravený čaj a sušienky pre deti v pastoračnom centre pri fare. Ďakujem zároveň všetkým, ktorí pomáhajú tejto krásnej aktivite, aby sa deti mohli duchovne pripraviť na Vianoce a tešiť sa z blížiacich sa Vianoc.

Na budúcu (2. adventnú) nedeľu bude v našej farnosti hosť vdp. Milan Hvizdoš. Je to kňaz, ktorý pôsobí v Meždugorí a bude mať pre nás adventnú duchovnú obnovu a kázne počas sv. omší.

·        Ak sa chete vrátiť k homíliám P. Rastislava Kršáka, stačí kliknúť na stránku https://triwan.sk/

·        Gymnázium Kráľovnej pokoja v Žiline srdečne pozýva žiakov 9. ročníka ZŠ na deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať v utorok 12. decembra od 9:30 hod v priestoroch Gymnázia. Ďalšie info nájdete na www.sskp.sk