34. nedeľa, Nedeľa Krista Kráľa (A 2023)

Rímskokatolícka cirkev Farnosť sv. Martina
   013 06 Terchová Tel.: 041/5695 190, 0915 275 573 , www.terchova.fara.sk e-mail.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Oznamy na nedeľu Krista Kráľa

+ Milan a rodina Adamovská a Mešková

+ Milan Ondruš a Miroslav Mičian

+ Milan Meško, rodičia, starí rodičia z oboch strán

+ Pavol, Ondrej, Peter a Mária a rod. z oboch strán

+ Ján a Ľudmila Rybároví a rodina Dobáková

Sv. Ondreja, apoštola (sviatok)

Za zdravie, B. Pomoc a DDSv. K životnému jubileu k 60 narodeninám

+ rodičia Margita, Anton a brat František, za + rodičov Ľudmilu a Jozefa

+ Hanka, Jozef, Jakub a Mária Chovancoví

Preblahoslavenej Panny Márie v sobotu

Za zdr. a Božiu pomoc pre dcéru Dominiku

+ Ondrej Bobáň, rod. Martošových, Komačkových, Balušíkových a rodičov z oboch strán

PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

+ syn Milan, manžel Milan a rodičia a starí rodičia z oboch strán a za + sestra Jozefína a manžel Zdeno

+ z rod. Šupicovej, Jančovej, Vlkovej a Martin Franek

Za farníkov – detská sv. omša

·        Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 701 – 800. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend.
Na kvety ste prispeli   80  Eur.

·        Na kostol darovali:

Zo 60 výročia manželstva Jána a Viktórie Hanuliakových 100 Eur

Za všetky vaše milodary vám Pán Boh zaplať!

·        Tento týždeň máme 1. piatok v mesiaci. Spovedáme v pondelok a utorok 1 hod. pred večernými sv. omšami, v štvrtok a piatok 1,5 hod. pred sv. omšami, teda od 15:30.

Žiakov spovedáme v štvrtok od 15:00.

·        V piatok je aj náuka pre birmovancov, čo pozostáva z účasti na sv. omši, prvopiatkovej pobožnosti a stretnutia v skupinkách. Pozývame birmovancov, aby si konali 9. prvých piatkov, teda aby išli na prvý piatok aj na sv. spoveď.

·        Štvrtok po večernej sv. omši bude adorácia.

·        Na budúcu nedeľu (1. adventná nedeľa) sa koná zbierka na charitu. Za Vaše milodary Vám vopred vyslovujme Pán Boh zaplať!

·        Nácvik na jasličkovú pobožnosť bude v stredu  v kostole o 18:00

·        Návštevy chorých v Terchovej budú v pondelok ako zvyčajne.

·        V štvrtok a v piatok budeme chodiť po chorých ako pred prvým piatkom. V štvrtok p. farár Martin navštívi chorých v Struhárni a Hornej Tižine. V piatok P. Rasťo navštívi chorých na Kamencoch, v ústredí a na Bielom potoku.

·        Na budúcu sobotu o 13:30 pozývame deti s rodičmi na faru, kde sa budú vyrábať adventné vence. Materiál na výrobu vencov si prineste so sebou. Vaše vyrobené vence potom posvätíme v nedeľu pri sv. omšiach a zoberiete si ich domov. Kto má chuť a čas nech príde. Ste srdečne vítaní a ak chcete, môže aj priniesť niečo pod zub 😊. Tešíme sa na vás a na túto milú adventnú aktivitu.

·        Na 1. adventnú nedeľu bude posvätenie adventných vencov.

·        Roráty budú u nás bývať od pondelka 4. decembra. Deti sa môžu tešiť a pripravovať na tieto sv. omše. Viac o tom budeme informovať budúcu nedeľu.