30. nedeľa v období cez rok (A 2023)

Rímskokatolícka cirkev Farnosť sv. Martina
   013 06 Terchová Tel.: 041/5695 190, 0915 275 573 , www.terchova.fara.sk e-mail.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Oznamy na 30. nedeľu v období cez rok

+ z rodiny Cabadajovej, Dávidíkovej, Marčanovej, Baráthovej a Hodasovej

Za šťastlivý pôrod

+ Fratišek a Štefan a rodičia z oboch strán

+Mária Obšivanová

VŠETKÝCH SVÄTÝCH, slávnosť a prikázaný sviatok

+ Marcel

+ Ján Martinusík, rodičia a starí rodičia z oboch strán,za duše v očistci

Spomienka na všetkých verných zosnulých

Na úmysel (na cintoríne)

+ Margita Chovancová – výročná sv. omša

Féria, Prvý piatok v mesiaci

+ rodičia Antónia a Vincent Martinusík, Michal a Pavlína Ďurkoví a starí rodičia z oboch strán a za + brata

+ Jozef, rodičia z oboch strán a rodičia Ganobčíkoví

Sv. Karola Boromejského, biskupa (spomienka)

Za + dcéru, rodičov a ich deti

+ z rod. Obšivanovej, Lutišanovej a Bukovinskej

TRIDSIATA PRVÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Ľudmila a Kamil Krištofíkoví, rodičia z oboch strán

Za + Pavlinu, Adama Romančíkových, Martina Podhorského, Františka Repáňa, Annu Švajcovú

Za farníkov – detská sv. omša

·         Upratovanie kostola: prosíme veriacich z domov od č. 301 – 400. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend.
Na kvety ste prispeli  110 Eur.

·         Na kostol darovali:

Z príležitosti 50. rokov manželstva Jána v Viktórie 100 Eur

Z krstu Štěpánky a Izabely Jánošíkovej 50 Eur

Zo sobáša Jána a Marianne Berešíkových 100 Eur

Za všetky vaše milodary vám Pán Boh zaplať!

·         Zbierka na misie minulú nedeľu činila 2150 Eur. Pán Boh zaplať za vašu štedrosť. Som rád, že máte srdce aj pre ľudí v misijných krajinách. Nech vám to Pán Boh odplatí!

·         Návštevy chorých v Terchovej budú v pondelok ako zvyčajne.

·         Spovedanie na prvý piatok pred večernými sv. omšami 1,5 hod, teda od 15:30. V piatok je vyhradené spovedanie od 15:00 do 15:30 pre žiakov.

P. farár Martin spovedá veriacich v Struhárni a v Hornej Tižine na prvý piatok doobeda. Teda namiesto štvrtka, ako chodieva spovedá v Struhárni a v Hornej Tižine v piatok (keďže v štvrtok sú Dušičky).

P. kaplán Rasťo spovedá tak ako obvykle, teda v pondelok a piatok na miesta, kde chodieva.

·         Štvrtok po večernej sv. omši je krátka adorácia.

·         Sv. omše v stredu na sviatok Všetkých svätých budú ako v nedeľu. Je to prikázaný sviatok.

Je možné získať odpustky za zomrelých veriacich. Podmienky: v jednotlivých dňoch 1-8. novembra navštíviť cintorín a pomodliť sa za zomrelých. Okrem toho treba splniť 3 podmienky: sv. spoveď-byť v milosti posväcujúcej, sv. prijímanie, modlitbu na úmysel sv. Otca (Otčenáš, Zdravas, Sláva)

·         Vo štvrtok 2. novembra na Dušičky bude o 14:00 sv. omša za zosnulých na cintoríne. V úvode sv. omše bude požehnanie nového domu smútku, ktoré bude pokračovať sv. omšou za zosnulých. Po sv. omši bude pobožnosť spojená s modlitbou za zomrelých pri hlavnom kríži.

·         1. – 8. novembra sa pred večernými sv. omšami v kostole budeme modliť ruženec za zosnulých, za duše v očistci.

·         V sobotu po rannej sv. omši sa bude konať pobožnosť na Fatimskú sobotu

·         Na budúci rok plánujeme birmovku v našej farnosti. Rozdali sme prihlášky deviatakom. Treba ich priniesť na faru vyplnené do 30. októbra 2023.

·         USB-čka s videom z tohoročnej birmovky si môžete vyzdvihnúť v zákristii.

·         Teraz po sv. omši sa môžete pred kostolom občerstviť kávou a čajom, ktoré pripravili terchovskí skauti. Dobrovoľným príspevkom podporíte ich činnosť. Pán Boh zaplať.

·         Nálepky z nedeľných sv. omší, nech si deti prídu zobrať do sakristie.