Návšteva Panny Márie (sviatok)

Za zdravie a Božiu pomoc a dary Ducha Svätého pre Kamilu a Máriu pri životnom jubileu 60 rokov.

Sv. Tomáša, apoštola (sviatok) (CMD)

Za zdravie a Božiu pomoc pre Jozefa, 60 r. života a celú rodinu

Féria (CMD)

Liturgia Jána Zlatoústeho

SV. CYRILA A METODA (slávnosť)

Procesia na vrch Oravcové

sv. omša na Vrchu Oravcové

+ Mária Komačková a rodičia z oboch strán

+ Irena Špindorová

ŠTRNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Za zdravie a Božiu pomoc pre Michala a Agátu

Za zdravie a Božie požehnanie a ochranu Matky Božej z príležitosti 80 narodenín Ľudmily a za jej rodinu.

Upratovaniekostola:prosíme veriacich z domov od 701 – 800. Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli 69 Eur.

Srdečne chceme poďakovať lešenárskej firme Holubekza dar v podobe zapožičania a montáži lešenia pri maľovaní interiéru kostola.

Minulú nedeľu sa v zbierke na dobročinné diela sv. Otca vyzbieralo 505 Eur. Za vaše milodary vám Pán Boh odplať.

Ako sme už avizovali, počas letných prázdnin bude v kostole v týždni iba jedna sv. omša. V pondelok ráno, v utorok večer, v stredu ráno, vo štvrtok večer, v piatok ráno, výnimka bude iba na prvý piatok, kedy bude aj večer. V sobotu ako zvyčajne a v nedele a prikázané sviatky ako zvyčajne.

Návštevy chorých v Terchovejbudú v pondelok ako zvyčajne

Prvopiatkové spovedanie chorých:

Pondelok:Struháreň a osady,
Utorok:domov dôchodcov
Piatok:  Nižné, Vyšné Kamence, Biely Potok a osady

Spovedanie v kostole pred prvým piatkom v mesiaci:

Pol hodinu pred rannými sv. omšami.
V utorok počas večernej sv. omši.
V piatok – 2 hod. pred večernou sv. omšou.

Na prvý piatok od 7:00 do 17:50bude v kostole celodenná adorácia. Pobožnosť k prvému piatku sa budeme modliť po rannej sv. omši a večer o 17:50.

V sobotu máme prvú sobotu v mesiaci.Fatimská pobožnosť bude ráno po sv. omši.

V utorok 3. júlazačíname v našej farnosti 29. ročník Cyrilometodských slávností.Trojdňový kultúrno-duchovný program začneme v utorok o 16:30 KRÍŽOVOU CESTOU NÁRODNÝCH SVÄTCOVna vrch Oravcove. Tí, ktorí sa zúčastnite tejto krížovej cesty prosíme, aby ste sa zhromaždili v stanovenú hodinu pri prvom zastavení krížovej cesty. V stredu o 17:00pozývame na Liturgiu sv. Jána Zlatoústeho, ktorú bude celebrovať vdp. Peter Fodor, gréckokatolícky kňaz z farnosti Ľubica, ktorý príde aj s farníkmi na farskú púť k nám do Terchovej. Vyvrcholením celých slávností bude slávnostná sv. omša na sviatok sv. Cyrila a Metoda o 11:00na vrchu Oravcove. Sv. omšu bude celebrovať otec biskup Tomáš Galis.Srdečne vás všetkých pozývame k účasti na týchto slávnostiach. Viacej informácii o programe nájdete na výveske.