7. Veľkonočná nedeľa

sv. Mateja, apoštola (sviatok)

+ Ján, Viktória, + syn Ján a Štefan Lysičan

Za zdravie a Božie požehnanie pre Janku

Utorok po 7. veľkonočnej nedeli

+ Jozef, Amália, Jozef Sekerkových

Za zdravie a Božie požehnanie pre manžela Jána

Sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka (spomienka)

+ Juraj a Mária Muráňoví a rodičia z oboch strán

Štvrtok po 7. veľkonočnej nedeli

+ Jozef Polák a + Anton Rechtorík

Piatok po 7. veľkonočnej nedeli

+ Mária, Ján, Gustáv Špirka, Ľudmila, Rudolf Boženík

+ Mária a Ján Mintach a starý rodičia z oboch strán

Sobota po 7. veľkonočnej nedeli

+ Bernard a rodičia z oboch strán

sobášna sv. omša

sobášna sv. omša

+ z rodiny Struharňanskej, Chrenovej a Judákovej, + Milan Emília a Peter

ZOSLANIE DUCHA SVÄTÉHO, slávnosť

+ Štefan, Martin, Štefan a rodičia z oboch strán

+ Anton Kubík, Adam Kubík a rodičia

Upratovaniekostola:prosíme veriacich z domov od 101 – 200.  Srdečné Pán Boh zaplať tým, ktorí upratali kostol tento víkend. Na kvety ste prispeli  100 Eur.

Dnes máme zbierku na katolícke masmédia. Za vaše milodary vám srdečne Pán Boh odplať.

Dnes po večernej sv. omši pozývame veriacich na modlitbu krížovej cesty na vrch Oravcové.

Návštevy chorých v Terchovejústredí budú v pondelok ako zvyčajne.

V pondelok je miništrantské stretnutie.

Materské Centrum sv. Rodiny bude v utorok od 9:00 – 10:30 hod..

V utorok bude po večernej sv. omši stretnutie lektorov na fare.

Vo štvrtok 17. mája navštívi našu farnosť náš otec biskup Tomáš Galisz dôvodu farskej vizitácie. Program farskej vizitácie je od rána až po večernú sv. omšu, ktorú bude celebrovať otec biskup. Po sv. omši bude krátka diskusia s veriacimi. Týmto chcem čo najsrdečnejšie všetkých pozvať na večernú sv. omšu a takto si uctiť významného hosťa v našej farnosti.

Štvrtokpo večernej sv. omšikrátka adorácia nebude.

Na budúcu nedeľu 20. mája bude posledné zo sérií katechetických stretnutí pre prvoprijímajúce deti. Na stretnutí preskúšame deti zo základných modlitieb a otázok, ktoré dostali na hodinách náboženstva. Stretnutie začíname o 9:00 hod., pokračuje sa detskou sv. omšou o 10:30. Stretávame sa o 8:55 pred vchodom do fary.

Na budúcu nedeľu vás pozývame na ďalšie pokračovanie farskej prípravy na celosvetové stretnutie rodín v Írskom Dubline.Stretnutie začne o 16:00 hod. v kostole. Témou šiesteho stretnutia je: Posilňovať výchovu detí(Výchova detí je umením života, ktorému sa učíme. Hovorme o formovaní detí k hodnotám, vzťahom, k ich budúcemu rodičovstvu. Hovorme o radostiach i úskaliach v odovzdávaní viery.)

Na dnešnú nedeľu nálepky, ktoré deti zbierajú, nemáme. Preto majú deti na dnešnú nedeľu už vytlačený obrázok na formulári. Nech však prídu do sakristie deti, ktoré boli v stredu večer alebo vo štvrtok na sv. omši, keďže sme mali prikázaný sviatok. Dostanú nálepky zo slávnosti Nanebovstúpenie Pána, ktoré sme zabudli dať deťom.

V piatok sme úspešne ukončili maliarske práce v interiéry nášho kostola. Z celého srdca chcem poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do prác na maľovaní kostola. Okrem maliarských prác sa pripravila inštalácia a nové rozvody elektriny od rozvádzača smerom na chorús a do veže, doplnilo sa nové osvetlenie, opravili sa lavice, ktoré pri prenášaní trochu povolili. Zároveň veľká vďaka patrí všetkým, ktorí prišli aj na včerajšiu upratovaciu brigádu.