Kvetná nedeľa (A)

VEĽKONOČNÁ NEDEĽA PÁNOVHO ZMŔTVYCHVSTANIA

+ Ján, Miro, Alexander a Jozefina

+ Jozefa Rechtoríková – výročná sv. omša

Dnes v nedeľu o 15:00 hod. sa budeme kňazi modliť krížovú cestu buď v kostole alebo znova na vrchu Oravcove.

Kostol bude počas dňa zvyčajne otvorený pre súkromnú modlitbu.

Pomazanie chorých v blízkosti smrti – viatikum, vyslúžime neodkladne v hociktorý deň a hodinu.

Deti ktoré, zbierate nálepky a skladačku 3D kríža, sú k dispozícii vzadu v kostole.

Kto by chcel finančne prispieť milodarom na kostol môže tak urobiť osobne do pokladničky, ktorá je umiestnená v stene pri východe z kostola alebo prevodom na bankový účet kostola. Účet je zverejnený na webovej stránke farnosti.

Usmernenia pre Veľkonočné Trojdnie.

Kde občianska a cirkevná autorita ustanovila obmedzenia, nech sa dodrží nasledovné. Nech v katedrálnom kostole a vo farských kostoloch, aj keď bez fyzickej účasti veriacich, biskup a farári slávia liturgické tajomstvá Veľkonočného Trojdnia, oznámiac veriacim hodinu začiatku takým spôsobom, aby sa mohli zjednotiť v modlitbe vo svojich príbytkoch. V tomto prípade sú nápomocné komunikačné prostriedky v priamom prenose, nie však z nahrávky.

Obrady Posvätného Trojdnia nech slávia správcovia farností výlučne vo farských kostoloch (nie na filiálkach) bez účasti veriacich a v súlade s normami, vydanými Kongregáciou pre Boží kult a disciplínu sviatostí. Ide predovšetkým o:

-       vynechanie obradu umývania nôh a prenesenie Sviatosti oltárnej na Zelený štvrtok;

-       upustenie od zriadenia Božieho hrobu v kostoloch na Veľký piatok; zároveň treba do Slávnostnej modlitby veriacich na Veľký piatok doplniť úmysel za chorých, zomrelých a núdznych

-       vynechanie požehnania ohňa, procesie s paškálom a záverečnej eucharistickej procesie na Veľkonočnú vigíliu.

Košická arcidiecéza prináša liturgiu domácej cirkvi pre rodiny na Veľkonočné trojdnie. Za text liturgie ďakujeme Františkovi Trstenskému, kňazovi Spišskej diecézy. Text si môžete stiahnuť z našej webovej stránky.